محل تبلیغات شما

      

             

 

بیماری پارکینسون در ایران حدود ۲درصد از افراد مسن را درگیر می‌کند. با ما باشید تا درباره‌ی این بیماری اطلاعات مفیدی به‌دست آورید.

دانش ما درباره‌ی بیماری پارکینسون (Parkinson's Disease) در طول زمان تکامل یافته و به پیشرفت در روش‌ درمان این بیماری و امیدواری به آینده منجر شده است. احتمالا متخصصان پزشکی هزاران سال درحال‌مداوای مشکلی بوده‌اند که امروزه آن را به‌عنوان بیماری پارکینسون می‌نامیم. در آیورودا، طب باستانی هند، درباره‌ی علائم و درمان‌های بیماری پارکینسون بحث شده است. آیورودا علمی است که قدمتش به پنج‌هزار سال قبل‌ازمیلاد بازمی‌گردد. شایان ذکر است به وضعیتی شبیه پارکینسون در نخستین کتاب پزشکی چینی در بیش از ۲۵۰۰ سال پیش اشاره شده است.

جیمز پارکینسون بیماری پارکینسون را به‌طور رسمی در سال ۱۸۱۷ در مقاله‌ای با عنوان رساله‌ای در زمینه‌ی فلج لرزشی معرفی کرد. جیمز پارکینسون پزشکی ساکن لندن بود که علائم کلاسیک پارکینسون را در سه نفر از بیماران خود و نیز سه فرد رهگذر در خیابان مشاهده کرده بود. مقاله‌ی او شرح روشنی از برخی از علائم اصلی این بیماری بود: لرزش و سختی و استوارنبودن قامت. تئوری او این بود که این بیماری به‌علت وجود مشکلی در ناحیه‌ی مدولای مغز اتفاق می‌افتد. پارکینسون امیدوار بود جامعه‌ی پزشکی به مقاله‌ی او توجه کنند؛ ولی این اتفاق تا سال ۱۸۶۱ نیفتاد. در آن زمان بود که ژان‌مارتین شارکو، عصب‌شناس فرانسوی و همکارانش این بیماری را متمایز از دیگر مشکلات عصبی درنظر گرفتند و نام بیماری پارکینسون را بر آن نهادند.          


اطلاعات دنیای پزشکی   ,بیماری ,پارکینسون ,پزشکی ,سال ,علائم ,    ,بیماری پارکینسون ,این بیماری ,بود که ,شده استمنبع

هموگلوبین پایین خون و روش‌های افزایش آن

دلایل و نشانه‌های هموگلوبین پایین خون و روش‌های افزایش آن

مراحل بیماری پارکینسون: نشانه‌ها و علائم (بخش اول)

آشنایی با بیماری پارکینسون؛ علل بیماری (بخش دوم)

آشنایی با بیماری پارکینسون؛ علل بیماری (بخش اول)

لیست سالنهای آرایشی زنانه و مردانه کشور2

لیست سالنهای آرایشی زنانه و مردانه کشور

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
کت شلوارشیک آقایان اینجا همه چی هست سنگ شکن فکی ، سنگ شکن مخروطی و سنگ شکن کوبیت فروش کاغذ دیواری سه بعدی با قیمت ارزان فروشگاه نمایندگی لوازم یدکی بیل مکانیکی Pc600 Byronpoqiiewq28 news معرفی کالا فروشگاهی خرید انواع قطعات بيل مكانيكى ٢٢٠ تیک پاتوق